Лийдс обърна Лестър (видео)

Лестър Сити прие Лийдс Юнайтед в срещата от двадесет и първия кръг на английската Висша лига. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" домакините поведоха рано, но допуснаха 3 гола от съперника си за загубата с 3:1. Така Лестър ще остане с 39 точки на 5 от върха и със среща повече от Манчестър Сити. Лийдс се покачва до 12-то място наравно със Саутхемптън.

В 13-ата минута Лестър поведе когато Барнс напредна през средата и разпредели за Мадисън. Плеймейкърът върна топката към нападателя за нисък удар през Меслие за 1:0.

2 минути след това резултатът стана 1:1 когато Бамфорд отвлече Евънс от позицията му и пусна за включилия се Далас, който с нисък удар вкара. В 20-ата минута гол на домакините бе отменен от ВАР заради засада. В 32-ата минута гол на Бамфорд бе отменен от ВАР отново.

След почивката Лийдс реши срещата с гол в 70-ата минута на Бамфорд, който получи топка от Рафиня и завърши с красив удар с левия крак за 2:1. В 84-ата минута Бамфорд асистира и на празна врата за Харисън и 3:1.