Челси надигра Бърнли в Лондон (видео)

Челси прие Бърнли в срещата от двадесет и първия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Стамфорд Бридж" спечелиха с 2:0 и така се покачиха до седмата позиция в класирането, на 4 точки от топ 4 и Ливърпул, който обаче има мач по-малко.

До почивката Менди почти нямаше работа за "сините", а те водеха с 1:0 с гол в 40-ата минута на Азпиликуета. Първото попадение в ерата на Томас Тухел бе вкарано когато десният бранител се включи в полето и бе изведен от Хъдсън-Одой за удар под ъгъл и 1:0.

Във втората част Челси продължи силно, като в 58-ата минута гредата спаси гостите от Одой. Последваха и редица нови положения, но в 84-ата минута гол-шедьовър реши срещата когато Пулисич намери Алонсо в полето, той овладя на гърди, коляно и със завъртане по красив начин оформи 2:0.