Арсенал и Ман Юнайтед не си вкараха

Арсенал прие Манчестър Юнайтед в срещата от двадесет и първия кръг на английската Висша лига. Домакините от "Емирейтс Стейдиъм" не загубиха срещу този съперник в пета поредна среща, но за разлика от последната победа на "Олд Трафорд" тук на свой терен те стигнаха само до удар в гредата, а срещата завърши при 0:0.

Манчестър Юнайтед бе отборът, който доминираше в първото полувреме, но и двата тима имаха възможности. Николас Пепе стреля до гредата на Де Хеа, а Бруно и Уан-Бисака имаха пропуски на другата врата. В 37-ата минута МакТоминей напусна принудително игра и бе заменен от Марсиал.

Арсенал пък замени Мартинели с Вилиан на почивката и това сякаш подейства, след като домакините започнаха много агресивно второто полувреме и направиха няколко сериозни положения. В 65-ата минута от пряк-свободен удар Лаказет нацели и горната греда.

Освен това положение до края може би най-близо бе Кавани, който в 89-ата минута със странична ножица стреля неточно при подаване на Уан-Бисака.