Ман Сити надви Шефилд минимално (видео)

Манчестър Сити прие Шефилд Юнайтед в срещата от двадесет и първия кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад" домакините спечелиха с минималното 1:0 и така гарантираха оставането на първа позиция в таблицата с поне 4 точки над най-близкия преследвач Манчестър Юнайтед, при равен брой срещи за всички топ 5 отбори в момента.

Единствен гол в мача днес вкара Габриел Жезус в 9-ата минута, когато той бе намерен сам срещу вратаря от Торес от дясно за 1:0. До почивката Сити доминираше, но удари почти липсваха.

След паузата Сити продължи да владее повече, а гостите се бранеха без особен стремеж в нападение. Сити организира няколко опасности във второто полувреме без успех, а Шефилд завърши с една опасна атака срещу Едерсон почти в самия край.