Евертън и Лестър поделиха точките (видео)

Евертън прие Лестър Сити в срещата от двадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Гудисън Парк" домакините поведоха чрез Хамес Родгирес, а Юри Тилеманс върна гол във второто полувреме за крайното 1:1. Така Лестър задържа третото място с 39 точки, 1 под Манчестър Юнайтед и 2 зад Ман Сити, но с мач повече от "гражданите". Евертън остава на седма позиция с 2 мача по-малко и 33 точки.

Гостите започнаха силно, но без Варди в нападение атаката не продуцира нищо до почивката. В 30-ата минута Хамес вкара красив гол когато първо опита да намери Калвърт-Люин, но блокираната топка попадна отново в него за силен удар през безпомощен Шмайхел и 1:0.

След почивката в 67-ата минута след продължително време на натиск от "лисиците", те стигнаха до гол когато Барнс намери Тилеманс за удар през доста хора, но в обсега на Пикфорд, който успя само да избие в мрежата си за 1:1. До края и двата тима имаха своите възможности, но резултатът не се промени.