Тухел стартира с нулево равенство с Уулвс (видео)

Челси прие Уулвърхемптън Уондърърс в срещата от двадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" в първата среща на Томас Тухел начело на "сините" отборът му доминираше с почти 80% от владението на топката през срещата, като не позволи точен удар по Менди, но срещата завърши при 0:0.

До почивката Челси счупи всички свои рекорди по подавания и направи 433 точни паса, което е най-много за клуба за едно полувреме откакто се води такава статистика (2003 г. насам). Със 79% владение за първата част обаче гостите трябваше да отразят само 2 удара от вратата си - на Хаверц и Рудигер, като те не бяха особено трудни за Руй Патрисио.

След почивката голямо положение пропусна Чилуел в 61-ата минута, а 10 минути след това Уулвс можеше да поведе като Нето излезе сам срещу вратаря и го прехвърли, но топката кацна на гредата и излезе. В 82-ата минута Ковачич бе близо до гол, както и Одой 4 минути след това.