Ман Сити продължава за ФА Къп

Т. Михайлов

Манчестър Сити победи с 4:2 Лестър в преиграването на двубоя от третия кръг за Купата на Англия и продължава в следващия етап от турнира. Този път “гражданите” не допуснаха колебание и показаха, че са по-силния от двата тима.

Карлос Тевес откри резултата в 15-ата минута. Аржентинецът нахлу в наказателното поле и изстреля топката от около 12 метра в дясната част на вратата. Само 4 минути по-късно обаче “лисиците” получиха дузпа, реализирана от Галахър.

Интригата приключи с два бързи гола за Сити между 37-ата и 38-ата минути. Първо след разбъркване Бамба изчисти от голлинията, но Виера довкара при лявата греда. Веднага след това Силва изведе Джонсън с прекрасен пас и крилото направи 3:1.

След почивката двата отбора си размениха по един гол. Лестър се върна в мача в 83-ата минута с попадение на Дайър от около 15 метра. След гола гостите тръгнаха напред и се оголиха, от което се възползва Коларов. Той намери долния ляв ъгъл от границата на наказателното поле и подпечата успеха на Сити.