Ливърпул с нов провал и загуба от Бърнли (видео)

Ливърпул прие Бърнли в срещата от деветнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините пресираха противника през цялата среща, но позволиха късна дузпа и загубиха с 1:0, с което остават с 34 точки на четвъртата позиция в класирането, с потенциал за изпадане до 6-то място при изиграване на срещите по-малко от Тотнъм и Евертън.

До почивката двамата вратари бяха отразили по 3 и 4 удара съответно, а Ориги бе най-близо до гол с удар в гредата на Поуп.

Във второто полувреме Ливърпул постепенно натика съперника в полето му, като в 57-ата минута Фирмино и Салах се появиха в игра за Ориги и Чембърлейн. Поуп продължи да спасява вратата си от редица положения, и се стигна до 82-ата минута, когато Барнс се отскубна от Фабиньо и спечели дузпа срещу Алисон. Нападателят стреля от бялата точка и вкара за 1:0.

Клоп реагира със смяната на Шакири и включването на Минамино, но това не помогна до края.