Ман Сити надви Брайтън (видео)

Манчестър Сити прие Брайтън в срещата от поредния седемнадесети кръг на английската Висша лига. С победата днес с 1:0 на "Етихад" "гражданите" събраха 32 точки, и с мач по-малко се намират на 1 точка от Ливърпул и 4 от върха и Манчестър Юнайтед.

Днес Сити излезе напред точно преди почивката когато Фоден получи топка от Де Брюйне и се освободи от двама бранители за да стреля в долния ляв ъгъл за 1:0. Целта на гостите очевидно бе глуха защита, но тя се пропука точно преди сигнала за край на първата част, след като Де Брюйне два пъти и Гюндоган веднъж бяха близо до голове.

След почивката Сити остана по-силен, направи много положения и пропуски, както и нацели гредата. В 83-ата минута Фоден бе заменен от Стърлинг, и англичанинът получи шанс да бие дузпа в 91-ата минута, но пропусна с удар високо.