Кроули повтори постижение отпреди 34 г.

В Кроули на стадион "Бродфийлд"  се проведе срещата от 3-ия кръг на ФА Къп между Кроули Таун и Лийдс Юнайтед. Срещата завърши с неочаквана съкрушителна победа за домакините с  резултат 3: 0.

Според Opta Sport, за втори път от 1958 г. отбор от четвъртата най-силна дивизия на Англия крупно побеждава представител на топ нивото на английския футбол.

Първият такъв случай е победата на футболен клуб Алдершот над Оксфорд Юнайтед през януари 1987 г. с резултат 3: 0.

Голове за Кроули Таун вкараха защитникът Николас Зарула, нападателят Ашли Надесен и полузащитникът Джордан Туниклиф.

Лийдс Юнайтед след като изигра 17 мача, събра 23 точки и заема 12-то място в класирането на Висшата лига. Кроули Таун, след 22 мача е с 34 точки и е 6-и в Лига 2, четвъртата най-силна дивизия в английския футбол.