Арсенал отстрани Нюкасъл (видео)

Арсенал прие Нюкасъл Юнайтед тази вечер във ФА Къп и продължи към шеснайсетина-финалите след победа с 2:0. Днес герой за домакините от "Емирейтс" стана Емил Смит-Роу, който вкара в добавеното време, малко след като бе изгонен с червен картон и възстановен от ВАР решение.

До почивката Арсенал имаше по-добрите шансове чрез Обамеянг, който бе лишен от гола от Дубравка, а след това Вилиан стреля високо. Във втората част двата тима направиха редица промени, които отново не повлияха на резултата, а появилият се в 56-ата минута Смит-Роу бе изгонен в 94-ата минута при влизане срещу Лонгстаф, след което реферът отмени решението си и даде жълт картон при ВАР преглед. Така при 0:0 се стигна до продължения.

Във второто продължение в игра се появи Александре Лаказет, който в 109-ата минута размени двойно подаване със Смит-Роу и последният завърши уверено през Дубравка за 1:0. Това сломи гостите и в 118-ата минута след като напрежението на Арсенал над противника продължи, Обамеянг оформи крайното 2:0 след като бе намерен от Тиърни за удар от близо.