Ман Юнайтед настигна Ливърпул с победа над Астън Вила (видео)

Манчестър Юнайтед прие Астън Вила в срещата от шестнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Олд Трафорд" домакините спечелиха с 2:1 и така с равен брой точки и срещи "червените дяволи" застават до Ливърпул под първата позиция в класирането по голова разлика.

Днес Юнайтед започна много силно и организира множество положения, след което отстъпи във владението, но пък стигна до гол. Това стана в 40-ата минута когато Рашфорд с пета изведе Уан-Бисака по крилото, той центрира на главата на Марсиал и това бе 1:0.

След почивката Вила се върна до 1:1 в 58-ата минута когато при статично положение гостите избързаха да изпълнят и хванаха защитата на Юнайтед неподготвена, Грелиш центрира на втора греда и Траоре вкара сам срещу вратаря за гола.

В следващата атака на домакините обаче Луиз повали Погба в полето и това бе дузпа, а Бруно Фернандеш вкара за 2:1. До края двамата вратари спечелиха шоуто с редица класни спасявания.