Арсенал победи минимално в Брайтън

Брайтън прие Арсенал в срещата от шестнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Амекс Стейдиъм" гостите спечелиха с 1:0 с единствен гол на Лаказет във второто полувреме, и по този начин "артилеристите" се покачиха до 13-ата позиция, на 3 от десетото място. Брайтън заема последната безопасна позиция в класирането.

До почивката само Джаханбакш имаше положение за гол и двата тима не предлагаха много в нападение. Арсенал така и не отправи директен удар по вратата на съперника, като това стана за 4-ти път в сезона и само Нюкасъл има по-лоша подобна статистика с 5 мача без удар в първото полувреме.

След почивката гостите направиха няколко много опасни атаки, завършили с удари, като в 66-ата минута Сака напредна добре от дясно и намери Лаказет, който с мощен удар реши срещата за 1:0 само 21 секунди след появата си като резерва. Веднага домакините включиха в игра Марч и Мопе, но резултатът не се промени до края.