Челси и Астън Вила равни в Лондон

Челси прие Астън Вила в срещата от шестнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" двата тима се разделиха при 1:1 и така и двата тима събират 26 точки в таблицата, на 3 точки от втория в класирането в момента.

В първото полувреме Челси поведе чрез Жиру, който в 34-ата минута завърши с глава една атака и подаване от Бен Чилуел за 1:0. "Сините" организираха повече атаки в първата част и заслужено водеха.

След почивката Вила върна гол бързо в 50-ата минута чрез Ел-Гази, който на втора греда завърши непокрит едно подаване на Кеш през краката на Менди за 1:1. В 69-ата минута МакГин нацели горната греда на Менди със страховит удар. Двата тима бяха равностойни в тази част, като повече голове не се получиха.