Потър: VAR е бъдещето на футбола

Мениджърът  на Брайтън Греъм Потър коментира равенството 1:1 в мача от 10-ия кръг на Висшата лига срещу Ливърпул.

"Днес бяхме наистина добри в себераздаването си. Играхме срещу най-силния отбор в Англия. Днес късметът е на наша страна.

Харесахме играта си през първото полувреме. През първите пет или десет минути бяхме по-опасни и ако имахме малко повече късмет, можехме да излезем напред. Мисля, че преминахме днешния тест. През второто полувреме противникът напълно контролира инициативата, но постепенно се върнахме към играта и дадохме всичко от себе си. Мисля, че заслужаваме този резултат.

Хората играят футбол, така че грешките не могат да бъдат напълно изкоренени. Мисля, че всеки трябва да приеме VAR. Тази технология е бъдещето на футбола", заяви Потър.