Хетрик на Марез и пет гола над Бърнли за Ман Сити (видео)

Манчестър Сити прие Бърнли в срещата от десетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините се възползваха максимално от липсата на титулярния вратар Ник Поуп за гостите, и значително подобриха головата си разлика след 5:0.

Още в 6-ата минута Де Брюйне от дъгата изведе Рияд Марес в наказателното поле и той стреля ниско за 1:0. В 22-ата минута след тъч на Кайл Уокър в полето, Марес овладя, преодоля защитник и отново матира Пийкок-Фарел за 2:0.

В 41-ата минута Де Брюйне асистира и за Бенджамин Менди за 3:0 след удар на втора греда от воле. След почивката Феран Торес завърши в 66-ата минута една красива атака за 4:0, а в 69-ата Марес оформи хетрика си при подаване на Фоден от ляво на главата на алжиреца за 5:0.