Късна дузпа и равен за Брайтън срещу Ливърпул (видео)

Брайтън прие Ливърпул в срещата от десетия кръг на английската Висша лига. Днес на "АМЕКС Стейдиъм" домакините изиграха страхотно първо полувреме, в което надиграха противника, но редица пропуски, включително от дузпа, дадоха шанс на "червените" във втората част за 1:0, преди дузпа в последната минута да доведе до крайното 1:1.

До почивката Мопей пропусна дузпа в 20-ата минута след като Уилямс повали Конъли в полето. Самият Конъли малко преди това пропусна сам срещу вратаря, докато Салах пострада от отменен гол 11 минути преди почивката.

Втората част бе по-добра за гостите, които поведоха в 60-ата минута чрез Диого Жота, който получи подаване от Салах и си намери място да стреля в долния ляв ъгъл далеч от Райън за 1:0.

В 81-ата минута при добро центриране на Марч от ляво, Робертсън почти си вкара автогол за 1:1 с рисково избиване към вратата. В 83-ата минута пък резервата Мане успя да вкара след центриране, но попадението отново бе отменено поради засада.

Така се стигна до 92-ата минута, когато Робертсън изрита Уелбек в наказателното поле и това бе втора дузпа, която Паскал Грос този път реализира за 1:1.

С победата Ливърпул заема първото място с 21 точки, 1 повече и мач повече от Тотнъм и 3 над Челси и Лестър.