Евъртън надделя над Тотнъм

Л. Михайлов

Евъртън победи с 2:1 Тотнъм, прекъсвайки победната серия на "шпорите" в последните три мача. С тази загуба отборът воден нот Хари Реднап остана на четвъртата позиция, но вече значително изостава от градския си съперник Арсенал.

Още в началото на срещата Луис Саха откри за домакините след чудесна комбинация с Лейтън Бейнс. В 11-ата минута дойде и отговорът на Тотнъм. Центриране на Алън Хътън стигна до Крауч, той намери Ван дер Ваарт, който отбеляза с глава.

След почивката отново "карамелите" поеха инициативата и след дълъг натиск логично се стигна до гол във вратата на Аурелио Гомеш. В 76-ата минута Коулмън допълни париран изстрел на Саха от стража на "шпорите" и донесе трите точки на отбора си.