Астън Вила разби Арсенал на Емирейтс

Арсенал прие Астън Вила в срещата от осмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" гостите спечелиха с убедителното 3:0 след автогол на Сака и два гола от Оли Уоткинс. С победата Вила застава с 15 точки наравно с Челси на петата позиция, и на 3 точки от върха и Лестър Сити. Арсенал е 11-ти с 12 точки.

Още в 1-ата минута днес гостите дадоха тон на срещата с атака с много подавания, в края на която МакГин с мощен шут вкара красив гол, но той бе отменен от ВАР поради засада в ситуацията. В 25-ата минута Мат Таргет центрира ниско към втората греда, а там Сака си вкара автогол в опит да спре противник да играе с топката за 1:0.

След почивката Вила продължи да играе по-агресивно най-вече чрез Джак Грелиш. В 72-ата минута балонно центриране над защитата бе засечено от Рос Баркли към Оли Уоткинс и нападателят оформи 2:0, а малко след това в 75-ата минута Грелиш пребяга целия терен и изведе Уоткинс за нов удар и 3:0.