Уилсън с два за Нюкасъл в победата над Евертън (видео)

Нюкасъл Юнайтед прие Евертън в срещата от седмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" домакините спечелиха с 2:1 след два гола от Калъм Уилсън, който събира 6 на сметката си за кампанията. Евертън отговори с късен гол на Калвърт-Люин.

До почивката двата тима не си вкараха, като домакините използваха контри за своите атаки, а Евертън владееше повече, но без Хамес, Коулман и Дин така и не доставяше топката до Люин в нападение.

В 54-ата минута при един корнер Гомес фаулира Уилсън и това бе дузпа, която нападателят на Нюкасъл реализира за 1:0. В 84-ата минута при една бърза контра Фрейзър се включи на скорост от ляво и центрира за Уилсън, който вкара почти от гол-линията за 2:0.

Последва късен натиск от Евертън, като в 91-ата минута резервата Айуоби центрира от дясно и Калврът-Люин вкара на близката греда за 2:1, и в дадените 6 минути продължение видяхме повече удари за гостите, отколкото в цялата среща, включително и греда на Бернард.