Челси с класическа победа в Бърнли

Бърнли прие Челси в срещата от седмия кръг на английската Висша лига между двата отбора. Днес на "Търф Моор" гостите спечелиха с убедителното 3:0, като голове реализираха Зиеч, Зума и Тимо Вернер. Хаким Зиеч стана първият играч на Челси от Диего Коста през 2014 г., който вкарва в първите си два старта за отбора.

Именно мароканецът откри резултата в 26-ата минута когато Ейбрахам получи топка с гръб към вратата и не можеше да стреля, затова я предостави на 27-годишното крило и с нисък удар резултатът стана 1:0.

След почивката в 63-ата минута корнер на Маунт намери главата на Зума за 2:0, а 3:0 оформи Тимо Вернер, който бе изведен от Зиеч в наказателното поле и стреля по диагонала в далечния ъгъл.