Тотнъм с победа на гости в Бърнли

Бърнли прие Тотнъм в последната среща от шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Търф Моор" гостите спечелиха с минималното 1:0 след късен гол на Хьон-Мин Сон.

До почивката Тотнъм доминираше във владението, но така и не заплаши вратата на противника. Ник Поуп не бе направил спасяване в първото полувреме, докато Лорис два пъти отрази удари. Гол на Барнс бе отменен поради засада в тази част.

Във втората част положения имаше и пред двете врати, като Кейн спаси своята врата в 72-ата минута след корнер, преди да асистира 4 минути след това за гол с глава на Сон и 1:0. Двамата нападатели на Тотнъм вече комбинираха за 29 гола в лигата, като само Дидие Дрогба и Франк Лампард с 36 попадения ги водят в тази класация.