Лестър победи Арсенал на Емирейтс

Арсенал прие Лестър Сити в срещата от шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините отстъпиха с 1:0 след попадение във второто полувреме на резервата Джейми Варди. Така "лисиците" застават наравно с третия в класирането Астън Вила и на точка зад Евертън и Ливърпул.

До почивката Арсенал изигра може би най-силното си полувреме за сезона, като направи няколко силни положения, но само голът липсваше. Гол на домакините бе отменен поради засада, Сака и Лаказет бяха лишени от гола от Шмайхел, и Обамеянг пропусна добро положение от близо.

След почивката Варди се появи в игра за Лестър в 62-ата минута на мястото на Прат. Второто полувреме гостите бяха по-опасния отбор, и в 80-ата минута Ченгиз Юндер бе изведен от дясно на наказателното поле и центрира за включилия се Варди, който завърши от непосредствена близост за 1:0. С попадението Варди оглавява листата на реализатори на Емирейтс срещу Арсенал, като с 5 гола поведе на Хари Кейн (4).