Арсенал се справи с Шефилд Юнайтед

Арсенал прие Шефилд Юнайтед в срещата от четвъртия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" двата тима не успяха да си вкарат в първото полувреме, но при 2:1 след почивката домакините спечелиха след голове от Букайо Сака и Никола Пепе.

До полувремето Арсенал имаше най-доброто положение когато Обамеянг принуди Рамсдейл да спасява в една ситуация.

След почивката Артета замени Нкетиа с Пепе в 60-ата минута, и нещата в нападение се раздвижиха. Само минута след влизането и промяната на позицията на Вилиан зад нападателя, той организира добра атака, в края на която Белерин центрира на главата на Сака за 1:0.

В 64-ата минута пък Белерин намери и Пепе през защитник за солова акция и 2:0, което успокои домакините и те приеха противника в полето си. Така в 83-ата минута МакГолдрик вкара красив гол с фалцов удар от дистанция за крайното 2:1.