Лийдс се върна до равен с Ман Сити

Лийдс прие Манчестър Сити за срещата от четвъртия кръг на английската Висша лига. Днес на "Еланд Роуд" домакините изоставаха в резултата след гол на Стърлинг, но в едно силно второ полувреме и след попадение на Родриго домакините се върнаха до 1:1

В 17-ата минута при грешка в защитата Феран Торес намери Стърлинг, който се включи в наказателното поле и намери място да стреля в ъгъла на вратаря за 1:0. Стърлинг има 11 гола в последните си 12 срещи в лигата. След гола обаче Лийдс пое инициативата и завърши полувремето с повече владение от "Гражданите".

На почивката Алиоски напусна за домакините и в игра се появи Поведа-Окампо. В 57-ата минута и Родриго се включи вместо Робъртс. Само 2 минути след това именно Родриго завърши с глава една топка, с която Едерсон не се справи при корнер на Филипс.

До края и двата тима имаха изключителни възможности за гол, но Стърлинг и Бамфорд пропускаха сами срещу вратаря, а гредата спаси Едерсон от Родриго.