Челси с 4 гола срещу Кристъл Палас

Челси прие Кристъл Палас в срещата от четвъртия кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" след посредствено първо полувреме момчетата на Франк Лампард вкараха 4 гола и не допуснаха за победата, като Бен Чилуел бе герой преди 2 вкарани дузпи и от Жоржиньо.

До почивката двата тима не доставиха особено качество, като най-доброто положение бе пред Вернер, който в една ситуация стреля в Гуаита.

В 50-ата минута обаче "сините" се отпушиха когато една избита топка попадна в Азпиликуета, той я насочи в полето за Ейбрахам, който намери Чилуел за удар с левия крак и 1:0. В 66-ата минута Чилуел асистира за Курт Зума след като блокирана топка от корнер попадна в него, и той намери главата на Зума за 2:0.

В 75-ата минута Мичел повали Ейбрахам в полето и това бе дузпа, която Жоржиньо вкара за 3:0 с типичната си засилка и подскок. В 81-ата минута Хаверц спечели нова дузпа срещу Сако, и отново Жоржиньо се разписа за 4:0.