По Коледа стават чудеса: Уест Хем с трета победа за сезона (видео)

П. Пенков

Отборът на Уест Хем постигна третата си победа за сезона и така повиши шансовете си за излизането от зоната на изпадащите и запази мениджъра си Аврам Грант, който имаше поставен ултиматум от ръководстовото. Чуковете победиха градския си съперник Фулъм на "Крейвън Котидж" с 3:1.

Домакините успяха първи да поведат в резултата в 11-та минута благодарение на Арън Хюз. Бранителят успя да засече с глава центриране на съотборника му Саймън Дейвис, изпращайки кълбото във вратата на Робърт Грийн. В 37-та минута Уест Хем стигнаха до равенството чрез Карлтън Коул. Той успя да се възползва от грешка в отбраната на домакините и да стреля точно за 1:1.

В добавеното време на първата част чуковете стигнаха до пълния отбрат. Благодарение на Фредерик Пикион, който успя да отправи точен удар с десния си крак след пас на съотборника му Скот Паркър. В 73-та минута съставът на Аврам Грант реши двубоя, след като отново Коул се разписа за крайното 3:1 в полза на Уест Хем.