Ливърпул надви десет от Челси (видео)

Челси прие Ливърпул в срещата от втория кръг на английската Висша лига между двата тима. Днес на "Стамфорд Бридж" гостите спечелиха с 2:0 с два гола от Садио Мане, които обаче бяха вкарани след като в края на първата част именно Мане принуди противник да бъде изгонен.

През първата част видяхме тактическо надиграване между двата отбора, като Тимо Вернер бе най-близо до гол при един неточен удар. Точно преди почивката обаче, в добавеното време на първата част, Хендерсън изведе Мане в опасна позиция, Кепа излезе да го блокира, но Кристенсен в гръб повали нападателя на Ливърпул и бе изгонен след ВАР преглед на ситуацията от съдията.

Франк Лампард замени Кай Хаверц на почивката с Фикайо Томори, но при числено превъзходство мърсисайдци започнаха агресивно, и още в 50-ата минута Мане размени двойно подаване с Фирмино и матира Кепа за 1:0.

В 54-ата минута пък при една върната топка към Кепа, вратарят опита да подаде на човек пред себе си, но го направи изключително лошо, Мане пресече подаването и вкара на празна врата за 2:0. Въпреки тази проява Челси показа желание да стигне до гол.

В 73-ата минута Вернер навлезе в полето и бе препънат от резервата Тиаго, и това бе дузпа. Жоржиньо обаче стреля много слабо от бялата точка и Алисон спаси. Към края Алисон спаси и опасен удар на резервата Ейбрахам, като съхрани мрежата си.