Арсенал се справи с Уест Хем (видео)

Арсенал прие Уест Хем Юнайтед в срещата от втория кръг на английската Висша лига, и днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха трудно с 2:1 след голове от Лаказет и Нкетиа.

До почивката първо Арсенал откри в 25-ата минута когато Обамеянг навлезе от ляво и центрира на главата на Лаказет за 1:0. Останаха съмнения за засада, която ВАР не отсъди след преглед. Уест Хем обаче играеше добре и стигна до 1:1 в 45-ата минута когато Фредерикс с успоредно подаване намери Антонио на празна врата за гола.

След почивката и двата тима имаха добри възможности, като в 67-ата минута Антонио нацели гредата. Лено спаси вратата си на няколко пъти, а в 85-ата минута Арсенал поведе отново когато Сака пусна хитро подаване за Себайос, а испанецът намери Нкетиа на непосредствена близост за удар на празна врата и 2:1.