Ман Юнайтед надви Лестър за третото място

Лестър Сити прие Манчестър Юнайтед в срещата от последния кръг на английската Висша лига. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" двата тима не предоставиха най-високото качество на футбол, но гостите спечелиха с 2:0 след дузпа от Бруно Фернандеш и късен гол на Лингард, и гарантираха третото си място в лигата, с равни точки с Челси и по-добра голова разлика. Лестър остава 5-ти и ще играе в Лига Европа.

В първата част Юнайтед започна активно с няколко бързи положения, но Лестър събираше увереност и също затрудни Де Хеа чрез Ихеаначо в средата на полувремето.

В 69-ата минута Бруно изведе Марсиал в наказателното поле и той бе повален от Морган и Евънс, което бе дузпа. Бруно застана зад бялата точка и изпълни уверено за 1:0, пращайки Шмайхел в грешната посока. До края Лестър създаде няколко опасности при центрирания, а минута преди края на 5-минутното продължение Джони Евънс си изкара и червен картон за влизане остро в МакТоминей.

В 98-ата минута резервата Лингард отне топката от забавил се Шмайхел и направи резултата 2:0.