Астън Вила с голяма победа над Арсенал

Астън Вила прие Арсенал в срещата от тридесет и седмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Вила Парк" домакините спечелиха с 1:0 и така се изравниха по точки с Уотфорд на 17-ата позиция в таблицата, като с малко по-добрата голова разлика в момента виланите стоят в безопасност, а интригата на дъното остава за последния кръг.

В 27-ата минута днес след центриране Тайрон Мингс отклони към Трезеге на втора греда, и нападателят стреля безпощадно в близкия ъгъл на Мартинез за 1:0. До края на полувремето домакините се стараеха да ограничат възможностите на Арсенал за удари и точно преди почивката Грелиш бе близо до нов сензационен гол с удар от дистанция.

След почивката Арсенал доминираше, а в 78-та минута Нкетиа намери и гредата на противника. Арсенал се хвърли в атака към края, което пък позволи на Вила да действа на контра. Мартинез се изяви и в тази част със спасяване срещу МакГин.