Ефективен Арсенал на финал през Ман Сити

Арсенал и Манчестър Сити се срещнаха в първия полуфинален двубой от тазгодишното издание на ФА Къп. Днес на "Уембли" Арсенал спечели с 2:0 с формулата, показана в последната победа над Ливърпул на тима, и така първият финалист в най-старото състезание тази година ще чака изхода на срещата между Челси и Манчестър Юнайтед утре.

Сити започна много силно и бързо организира атаки, завършени от Силва и Марес. В 17-ата минута Давид Луис изведе Обамеянг в отлична позиция, но той пропусна. 2 минути след това обаче той намери мрежата след подаване на Пепе за 1:0. След попадението "гражданите" владееха повече, а Едерсон се намеси още веднъж срещу Мустафи.

Втората част Сити владееше топката почти еднолично. В една от малкото ситуации, в които не го правеше, Арсенал стигна до четвъртия си удар в мача в 71-ата минута, когато Тиърни прати дълга топка напред, Обамеянг напредна и стреля през краката на Едерсон за 2:0.

До края отново само Сити създаваше положения, но тимът така и не вкара.