Дубъл на Кейн донесе победата на Тотнъм на гости на Нюкасъл Юнайтед

Тотнъм победи Нюкасъл в мач от 36-я кръг на Висшата лига на Англия. Срещата се проведе на "Сейнт Джеймсис Парк" и завърши при резултат 3:1 за гостите.

Резултатът бе открит от Сон в 27-та минута, след асистенция на Ло Селсьо. Кореецът получи топката отляво на наказателното поле, обработи я и с под крака на защитник я изпрати в мрежата.

Мат Ричи изравни в 56-та минута с мощен и неотразим удар, но надеждите на домакините за постигане на положителен резултат бяха прекършени от Хари Кейн, който в 60-та минута след изстрел с глава отново изведе своите напред.

След гола мениджърът на "свраките" Стив Брус пусна в игра Гейл и Бенталеб, но това не промени ситуацията на терена - гостите контролираха срещата.

Минута преди края на редовното време Ерик Ламела стреля, а Дубравка отрази трудната топка. Там обаче се намеси Кейн, който се хвърли и отново с глава изпрати топката в мрежата за крайното 3:1.

С този успех Тотнъм събра 55 точки и е на точка след шестия Уулвс в таблицата, а Нюкасъл остава 13-ти, с 43 пункта.

В следващия кръг "свраките" са гости на Брайтън, а "шпорите" ще приемат Лестър.