Хетрик на Стърлинг гарантира второ място на Сити

Брайтън посрещна Манчестър Сити в тридесет и петия кръг на английската Висша лига. Днес на "АМЕКС Стейдиъм" гостите спечелиха с убедителното 5:0 и така гарантираха второто си място в първенството. В срещата блестя Рахим Стърлинг, който реализира 3 гола.

В 21-ата минута англичанинът откри резултата когато получи топка от Жезус на дъгата, намери си място и стреля от далеч ниско до гредата за 1:0. В 44-ата минута след корнер с глава стреля Родри, а преди гол-линията топката довкара Жезус за 2:0.

В 52-ата минута Марес от дясно центрира на главата на Стърлинг за 3:0. 4 минути след това Бернардо Силва стреля на два пъти за да преодолее вратаря за 4:0. Последният гол бе дело на Стърлинг отново когато в 81-ата минута той се възползва от поредица грешки в защитата и вкара по изключително странен начин от паднало на земята положение, с глава, през краката на вратаря - 5:0.

От сезон 15/16 насам само Хари Кейн (9) и Серхио Агуеро (7) имат повече хетрици от Стърлинг, който има 4 с днешния.