Ливърпул не успя срещу Бърнли

Ливърпул прие Бърнли в срещата от тридесет и петия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините поведоха чрез Робертсън, но Джей Родригес върна попадение във второто полувреме за крайното 1:1.

В 34-ата минута Фабиньо центрира в наказателното поле и включилият се Робертсън с глава прати топката в далечния ъгъл за 1:0. Бранителят стана 14-ят реализатор на тима на "Анфийлд" в кампанията, като само през сезон 92-93 Ливърпул е отчел повече - 15.

В 49-ата минута Фирмино нацели гредата на Поуп. Последва добро положение пред Робертсън отново. В 69-ата минута обаче Бърнли изравни след пряк-свободен удар и подаване на Тарковски към Родригес за 1:1. В 87-ата минута горната греда спаси и Алисон от поражение в срещата.