Салах с два и асистенция срещу Брайтън

Брайтън прие Ливърпул в срещата от тридесет и четвъртия кръг на английската Висша лига. Днес на "АМЕКС Стейдиъм" гостите рано решиха срещата си и спечелиха с 3:1 в крайна сметка, като отново се покачиха на 23 точки преднина в лигата.

Само след 6 минути игра Наби Кейта отне топка от защитник и намери Салах в наказателното поле за силен удар и 1:0. 2 минути след това Салах от дясно предостави топката на дъгата за Хендерсън, и той стреля перфектно за 2:0 далеч от вратаря Райън.

Точно преди почивката обаче домакините върнаха гол когато Лампти напредна от дясно и предостави чудесно центриране на волето на Тросар, който матира Алисон за 2:1.

Във второто полувреме Брайтън имаше възможности да изравни, но в 76-ата минута при корнер Анди Робертсън центрира на близка греда и Салах с глава оформи 3:1.

Така със 73 гола и 27 асистенции Салах стана само 4-ят човек във Висшата лига, допринесъл за 100 попадения за Ливърпул след Стивън Джерард (212), Роби Фаулър (158) и Майкъл Оуен (148).