Ман Сити с петица за Нюкасъл

Манчестър Сити прие Нюкасъл Юнайтед в срещата от поредния тридесет и четвърти кръг на английската Висша лига. Днес "гражданите" се разправиха с противника си с 5:0 на своя "Етихад Стейдиъм", с което достигнаха до 69 точки или 20 зад лидера Ливърпул.

В 10-ата минута резултатът днес откри Габриел Жезус след подаване от ляво на Давид Силва за 1:0. В 21-ата минута идентичен гол вкара и Рияд Марес отново след пас от ляво на Де Брюйне за 2:0 от чиста позиция. До почивката обаче Сити пропусна още поне толкова възможности да реализира.

В 50-ата минута Фоден пропусна от два метра, но Сити започна втората част както игра и през първата. Така в 58-ата минута Жезус навлезе в полето, Ричи се върна и опита да избие от краката му, но го направи във вратата си за 3:0.

В 65-ата минута за 4:0 вкара Давид Силва от пряк-свободен удар от дъгата, а 5:0 оформи Стърлинг след подаване отново на Давид Силва за резервата.