Тотнъм надви Евертън минимално

Тотнъм прие Евертън в срещата от тридесет и третия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" спечелиха с единствен автогол на Майкъл Кийн за 1:0. Така Тотнъм се покачи до 8-ата позиция, на 1 точка от седмо място и Арсенал, докато Евертън остава 11-ти.

В 24-ата минута Тотнъм поведе когато удар на Кейн беше блокиран, топката попадна в Ло Селсо, а той стреля неточно, но нацели Кийн, който отклони топката в обратния за вратаря ъгъл и 1:0. До почивката Евертън бе близо веднъж до гола чрез Ришарлисон.

Втората част бе отново по-добра за Тотнъм, като Сон на два пъти беше близо до гол до 65-ата минута. Към края на срещата Евертън установи контрол и създаде някои опасности, но не стигна до гол.