Нюкасъл записа успех срещу Ливърпул при дебюта на Алън Пардю (видео)

П. Пенков

Отборът на Нюкасъл Юнайтед записаха третата си домакинска победа през настоящия сезон, след като победи Ливърпул с 3:1, при дебюта на новия им мениджър Алън Пардю. Свраките открираха резултата в 15-та минута благодарение на Кевин Нолан, който успя получи от съотборника си Анди Каръл, след което стреля от близко разтояние, предолявайки испанския страж на мърсисайдци.

Пет минути след началото холандския нападател на Ливърпул Дирк Каут се възползва от грешка на Анди Каръл, стреля към вратата на свраките, топката срещна крака на Стивън Тейлър и заблуди стража на домакините. В 52-та минута червените пропуснаха страхотен шанс да поведат в резултата. Испанският нападател Фернандо Торес излезе сам срещу вратаря на Нюкасъл Тим Крул, но удара му беше париран.

Десет минути преди края на срещата състава на Алън Пардю направи резултата 2:1, след като Бартон успя да преодолее Пепе Рейна след грешка на бранителя Мартин Шкрътел. В добавеното време на мача Анди Каръл оформи крайното 3:1 в полза на свраките, след като отправи прекрасен шут от близо 26 метра разстояние, оставяйки безпощен стража на Ливърпул.