Ман Сити се справи с Нюкасъл и отива на полуфинал

Нюкасъл Юнайтед прие Манчестър Сити за последната четвърт-финална среща във ФА Къп. Днес гостите спечелиха на "Сейнт Джеймсис Парк" с 2:0 и продължават към полуфиналите на "Уембли", където срещат Арсенал. Манчестър Юнайтед и Челси е другата двойка, която ще излъчи финалист тази година в най-старото състезание.

"Гражданите" не изпуснаха инициативата днес нито за момент, като още от първите минути затиснаха опонента с редица положения. В 35-ата минута при едно центриране на Уокър в полето, Жезус беше бутнат на земята от Шар и това бе дузпа. Зад бялата точка застана Де Брюйне и направи 1:0. До почивката пък Лапорте можеше да удвои, а Сити владя топката повече от 80% от времето и отправи 14 удара.

Втората част продължи по подобие на първото полувреме. Тук с положение започна Марес. Вторият гол дойде в 68-ата минута когато Фоден намери Стърлинг на дистанция, но той навлезе диагонално и фалцира добра топка през Дарлоу за 2:0.

Полуфиналите от ФА Къп ще се играят на стадион "Уембли" на 18-ти и 19-ти юли. Финалът е насрочен за 1 август.