Арсенал победи в Саутхемптън

Саутхемптън прие Арсенал в срещата от поредния тридесет и първи кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Мерис Стейдиъм" гостите спечелиха с 2:0 и се покачиха до 9-ата позиция в класирането, докато Саутхемптън остава на 14-то място.

В 8-ата минута Нкетиа вкара топката в мрежата на противника, но съдията сигнализира за засада против Арсенал. 2 минути след това Обамеянг нацели и горната греда в добро положение. До гол се стигна от нищото в 20-ата минута когато топката беше върната до вратаря на домакините МакКарти, който изчака Нкетиа да играе срещу него и на практика му подаде, а нападателят пробяга до вратата и вкара за 1:0.

В 85-ата минута при нова грешка в защита и лошо върната топка, Стивънс извърши нарушение като последен срещу Обамеянг и бе изгонен директно. От статичното положение Лаказет стреля и беше блокиран, стреля отново мощно по МакКарти, който изби в Уилок и това бе 2:0.