Тотнъм надви Уест Хем

Тотнъм прие Уест Хем в срещата от тридесет и първия кръг на английската Висша лига. Днес лондонското дерби на "Лондон Стейдиъм" спечелиха домакините с 2:0 след автогол във второто полувреме и късно попадение на Кейн, но и при отменен гол на Сон в първата част. С успеха Тотнъм застава на точка от 6-тото място и Уулвс, докато Уест Хем остава равен по точки с 18-я Борнемут.

До почивката Тотнъм успя да вкара в 44-ата минута когато Сон получи топката от ляво и навлезе в полето, финтира защитник и стреля ниско в близкия ъгъл. След ВАР преглед обаче попадението бе отменено поради тънка засада.

В 64-ата минута след корнер и центриране на близката греда Лукас отклони топката и тя се удари в Соучек и влезе в собствената мрежа на гостите за 1:0. В 78-ата минута Уест Хем бе много близо да изравни когато Боуен нацели горната греда, а в следващата си атака Тотнъм направи резултата 2:0 когато Сон изведе Кейн между двама защитници и той матира вратаря.