Ман Сити унищожи Бърнли

Манчестър Сити продължава добрата си форма след рестартирането на сезона, като след като отнесе Арсенал без проблеми с три гола преди дни, днес тимът прие Бърнли и спечели с 5:0 след голове от Фил Фоден на два пъти, Рияд Марес на два пъти, и Давид Силва.

В 22-ата минута Фоден откри резултата когато бе намерен извън наказателното поле от Бернардо Силва, той нагласи топката си и с нисък удар матира вратаря за 1:0. В 43-ата минута Фернандиньо изведе Марес от дясно, той финтира защитник по диагонала и стреля в далечния ъгъл за 2:0.

Преди почивката Серхио Агуеро спечели дузпа и Марес вкара за 3:0 от бялата точка с прецизно изпълнение. В 51-ата минута Бернардо асистира отново когато предостави топката на непосредствена близост за Давид Силва и 4:0. Финалното 5:0 оформи Фоден отново след подаване на Габриел Жезус на далечната греда и нисък удар под ъгъл.