Челси обърна Астън Вила за две минути

Челси гостуваше на Астън Вила в тридесетия кръг на английската Висша лига. Днес домакините поведоха, но във второто полувреме два гола за две минути донесоха победата на "сините", които сега застават с 5 точки преднина пред преследвачите на топ 4.

Кортни Хаус отбеляза първия си гол за сезона 2 минути преди почивката когато се оказа най-съобразителен в едно разбъркване за 1:0.

Във втората част резервата Пулисич върна гол след центриране на Азпиликуета на втора греда за 1:1, преди Жиру да оформи обрата отново след подаване на Азпиликуета в полето за 2:1 в 62-ата минута. Французинът спази традицията и има голове във всичките си мачове срещу този отбор в лигата (8 гола в 6 срещи).

Рубен Лофтъс-Чийк се появи в игра за Челси за първи път от 13 месеца след тежка контузия в ахилеса.