Челси с нов провал, вече е трети

Т. Михайлов

Челси допусна поредната си издънка във Висшата лига на Англия, завършвайки 1:1 с Евертън на “Стамфорд Бридж”. Така “сините” отстъпиха на трета позиция като изостават на 2 точки от Арсенал и на 1 зад Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко. Въпреки завръщането на Джон Тери и Микаел Есиен Челси се представи доста бледо и бе надигран от “карамелите”, които през второто полувреме надиграха съперника си.

Мачът започна двуостро като първото по-интересно положение бе удар в гредата на Джон Тери след центриране в наказателното поле. Голът за Челси падна в 41-ата минута, когато Фил Невил върна неправилно топката към Хауърд и изведе Никола Анелка. Нападателят излезе сам срещу вратаря на гостите, пусна топката покрай него и двамата се сблъскаха.. Съдията даде дузпа за “сините”, макар нарушение да нямаше. От бялата точка Дидиде Дрогба бе безкомпромисен.

Второто полувреме обаче мина изцяло под диктовката на Евертън. Още в началото те натиснаха съперника си и в 60-ата минута гредата спаси Чех след удар на Родуел. Последваха нови страхотни ситуации. В 86-ата минута обаче “Стамфорд Бридж” замлъкна. Лейтън Бейнс навърза 4 човека на лявото крило и центрира към кейхил. Австралиецът продължи с глава към Бекфорд, който отблизо матира Чех.