Челси разби Евертън в Лондон

Челси посрещна Евертън в завръщането на Карло Анчелоти на "Стамфорд Бридж", и днес домакините надиграха своя съперник с 4:0 в срещата от двадесет и деветия кръг на английската Висша лига. Маунт, Педро, Вилиан и Жиру бяха реализаторите за "сините" в срещата.

В 14-ата минута Маунт изведе домакините напред след прекрасна атака на целия отбор с 20 подавания, в края на която Педро асистира за англичанина и 1:0. В 21-ата минута самият Педро вкара след нова добра атака и подаване на Баркли в полето за испанеца и 2:0.

В 51-ата минута на второто полувреме Вилиан направи резултата 3:0 с удар от дистанция когато остана непритесняван да стреля. 3 минути след това 4:0 направи Жиру, който завърши центриране на Вилиан.