Арсенал успя срещу Уест Хем

Арсенал прие Уест Хем в срещата от двадесет и деветия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с минималното 1:0 след гол на Лаказет във второто полувреме.

До почивката домакините владееха топката близо 80% от времето, но имаха късмет да не изостават в резултата. След само 93 секунди игра Боуен нацели гредата на Арсенал, а по-късно Михаил Антонио пропиля голям шанс. Домакините също нацелиха греда чрез Сократис.

В 78-ата минута след дълъг ВАР преглед на попадението, Лаказет стигна до гол за 1:0. В ситуацията остана съмнението дали Йозил е бил в позиция на засада за асистенцията си, но отсъждането бе в полза на домакините. Уест Хем отговори мигновено чрез Халер, и не успя да стигне до гол въпреки късния натиск.