Ливърпул се върна към победите

Ливърпул посрещна Борнемут в срещата от двадесет и деветия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините изоставаха в резултата, но обърнаха до 2:1 още в първата част. Така още 3 победи остават на мърсисайдци да гарантират титлата си.

В 9-ата минута Борнемут поведе след контра, при която в края Лерма намери Уилсън за завършващ удар от непосредствена близост и 1:0. ВАР дълго преглеждаше ситуацията за потенциално нарушение на Уилсън срещу Гомес, но попадението бе зачетено.

В 15-ата минута Адриан и гредата спасиха домакините от нов гол в добра ситуация пред Аке. Последва контузия на Стив Кук за гостите и той бе заменен принудително от Симпсън. Именно резервата в 25-ата минута изгуби една топка, която доведе до гол на Салах за 1:1.

В 33-ата минута при една контра Борнемут остана прекалено открит и просто подаване на Ван Дайк изведе Мане за 2:1.

След почивката и двата тима имаха своите възможности, но Милнър изчисти от гол-линията най-чистото положение за гостите, а гредата спаси домакините веднъж за крайното 2:1.