Много положения, но не и голове за Арсенал и Бърнли

Бърнли прие Арсенал в срещата от поредния двадесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес на "Търф Моор" двата тима се разделиха при 0:0, но и двата отбора имаха възможност да спечелят срещата. Бърнли не бе завършвал равен от 17 срещи, при които спечели 7 и загуби 10.

До почивката Арсенал владееше повече топката, и опитваше да намеси Обамеянг в мача, а Бърнли заемаше все по-добра позиция с течение на срещата.

След почивката и Бърнли започна да застрашава вратата на гостите, като Тарковски пропусна добър шанс в 56-ата минута, МакНийл не нацели вратата от добра позиция 4 минути след това. Последва и греда на Джей Родригес в най-доброто положение в мача, когато технологията на гол-линията не отчете гол.