Тотнъм допусна Саутхемптън до преиграване

Саутхемптън прие Тотнъм в първата среща между двата отбора от четвъртия кръг на ФА Къп. Днес на "Сейнт Мерис Стейдиъм" домакините изостанаха в резултата рано във второто полувреме, но в края резервата Буфал върна гол за 1:1, което означава преиграване на терена на "шпорите" в близко бъдеще.

До почивката голове нямаше, а в най-добрата ситуация Ло Селсо смяташе, че е вкарал, само за да бъде отменен голът му поради засада на Сон, който последен бутна топката в мрежата.

В 56-ата минута Жедсон Фернандеш бе заменен от Ерик Ламела, и само минута след това аржентинецът намери Сон за удар от границата на наказателното поле и 1:0. Ситуацията бе гледана дълго от ВАР поради потенциално нарушение на Али в атаката.

Саутхемптън обаче владееше повече и атакуваше повече в това полувреме. Очаквано след няколко големи положения се стигна и до гол. В 87-ата минута резервата Буфал бе намерен от Ингс за 1:1 и осигури преиграването на срещата.